تفاوت اسپرسو ساز صنعتی و خانگی

0
586

تفاوت اسپرسو ساز صنعتی و خانگی در چیست؟

اسپرسو مورد علاقه ترین نوشیدنی بین طرفداران قهوه بوده است بنابراین همیشه جایگاه ویژه ای در قلب و ذهن مردم به طور کلی به خود اختصاص داده است.

یکی از عوامل تعیین کننده در پس محبوبیت گسترده اسپرسو را می توان به زنجیره های اصلی قهوه که در شهرهای سرتاسر جهان راه اندازی شده اند نسبت داد. به‌ ویژه در هند، کافی‌شاپ‌ها به چیزی شبیه یک انقلاب فرهنگی تبدیل شده‌اند که ریشه در نسل‌ های مختلف دارد. در نتیجه، امروزه ما می توانیم دستگاه های اسپرسوساز را در همه خانه های مدرن پیدا کنیم. اما این استفاده گسترده از دستگاه‌های اسپرسوساز خانگی، مقدار کمی از تصورات نادرست را نیز ایجاد کرده است.

ماهیت مقرون به صرفه این دستگاه ها بسیاری را به خرید یکی و راه اندازی کافی شاپ خود ترغیب می کند. و در حالی که ما همیشه عشق قهوه را به هر شکلی تایید می کنیم، با این وجود وظیفه خود می دانیم که به صراحت توضیح دهیم که هرگز نباید از دستگاه های اسپرسوساز خانگی برای کافی شاپ استفاده کنید.

اما چرا اینطور است؟ چه چیزی باعث می شود که دستگاه های اسپرسوساز خانگی بسیار متفاوت از دستگاه های صنعتی باشند؟ و چرا هرگز نباید این دو را با هم اشتباه بگیرید؟ اینها دقیقاً همان سؤالاتی است که در این مقاله قصد داریم به آنها پاسخ دهیم.

برای خرید اسپرسوساز با قیمت مناسب کلیک کنید.

تفاوت اصلی اسپرسو ساز صنعتی و خانگی

آیا اسپرسو با ماشین اسپرسو صنعتی یا خانگی چه فرقی دارد؟

و اگر دستگاه‌های اسپرسوساز خانگی می‌توانند قهوه‌ای مشابه قهوه‌ های صنعتی تولید کنند، چرا نباید از آن‌ها در کافی‌شاپ استفاده کرد؟

خوب، اصول را در نظر بگیرید. فرض کنید یک ماشین خانوادگی دارید که برای گردش در نظر گرفته شده است. مقرون به صرفه است و عملکرد خوبی به شما می دهد. آیا عاقلانه است که با استفاده از آن ماشین  برای حمل و نقل  استفاده  کنید؟

پاسخ یک نه آشکار است. چرا؟ زیرا یک خودروی خانوادگی برای سفرهای طولانی و سخت  ساخته نشده است و نمی تواند در برابر حمل و نقل خشن و فشار عظیمی که سفر صنعتی به همراه دارد، مقاومت کند.

تفاوت بین اسپرسوسازهای صنعتی و خانگی نیز همین است. شاید میدانید ک دستگاه‌های اسپرسوساز مجهز به پمپ بهترین نتایج را می‌دهند. در حال حاضر دستگاه‌های اسپرسوساز خانگی با قابلیت پمپ، چیزی جز نسخه‌های مینیاتوری دستگاه‌های اسپرسوساز صنعتی نیستند که در کافی‌شاپ‌ها استفاده می‌شوند.

 تفاو ت مسائل زیست محیطی در اسپرسو ساز صنعتی و خانگی

در محیط خانه، با دستگاه اسپرسوساز با ظرافت تر و در محیطی کوچکتر از یک کافی شاپ یا حتی یک دفتر کار می کنید. در یک محیط صنعتی، دستگاه های اسپرسوساز بی وقفه کار میکنند. این ماشین ها خیلی کم (یا تقریباً هیچ) استراحت می کنند و چندین  نفر آنها را مدیریت می کنند. این به طور طبیعی منجر به استفاده خشن تر از استفاده در خانه می شود.

اسپرسو ساز خانگی برای جابجایی ظریف تر در خانه هستند. شما نمی توانید انتظار داشته باشید که آنها در برابر فرسایش شدید یک محیط صنعتی، جایی که بسیاری از افراد به طور منظم از آن استفاده می کنند، مقاومت کنند. حتی اگر انتظار می‌رود میزان خروجی روزانه شما کم باشد، فقط چند فنجان، باز هم توصیه نمی‌شود به سراغ دستگاه اسپرسوساز خانگی بروید.

دلیل آن این است که آشپزخانه های صنعتی دمای محیط بالاتری دارند که باعث گرم شدن بیش از حد لوازم الکترونیکی در دستگاه می شود و باعث خرابی سریع و از دست دادن کسب و کار می شود. به‌ علاوه، همه محیط‌های صنعتی دارای فرهنگ کاری قوی و تقریباً صنعتی هستند. انتظار می رود کارکنان شما در محیطی که سرعت و تحویل در آن اهمیت دارد، ملایم و مانند خانواده رفتار کنند. استراتژی اولیه شما با سرمایه گذاری کم برای دستگاه اسپرسوساز، نقشه راه تضمین شده ای برای شکست است.

برای خرید انواع اکسسوری اسپرسوساز با قیمت مناسب کلیک کنید.

تفاوت بدنه و کارایی اسپرسوساز صنعتی و خانگی

اسپرسو سازهای خانگی تفاوت اساسی با دستگاه های صنعتی دارند. ماشین‌های خانگی معمولاً بدنه‌ای سبک و ظریف، دیگ و پمپ با ظرفیت استاندارد، همراه با آستانه تحمل پایین‌تر برای استفاده سنگین دارند. علاوه بر این، آنها در مصرف انرژی بسیار کمتر کار می کنند.

از سوی دیگر، ماشین‌های صنعتی معمولاً بسیار محکم‌تر هستند و از فلز، ترجیحاً فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند. آنها همچنین دارای دیگ های بخار با ظرفیت بزرگ  هستند که برای هر کافه استاندارد ضروری است. در نتیجه، این ماشین‌ها برای کار کردن به توان ورودی بیشتری نیاز دارند. همچنین ماشین های صنعتی ثابت هستند. این در مورد ماشین های خانگی صدق نمی کند، آنها معمولا قابل حمل هستند.

ظرفیت استفاده از دستگاه اسپرسوساز صنعتی و خانگی

دستگاه‌های اسپرسوساز صنعتی واقعاً برای استفاده در رستوران‌ها و کافی شاپ ها ساخته شده‌اند. برای تولید صدها نوشیدنی اسپرسو و نوشیدنی های بر پاسه اسپرسو در روز (شامل کاپوچینو و لاته) و برای سال‌ها کارکردن. اسپرسو ساز صنعتی و خانگی با استانداردهای یکسانی ساخته نمی شوند. یک دستگاه اسپرسوساز خانگی به این سطح از کیفیت فوق العاده قوی نیاز ندارد. و جای تعجب نیست که این سطح از کیفیت (برای یک دستگاه اسپرسوساز صنعتی) قیمت بیشتری همراه است.

جنبه دیگری که در آن ماشین آلات خانگی و صنعتی با هم تفاوت دارند، حجم قهوه ای است که دم می کنند. در حالی که اسپرسو ساز خانگی می توانند به راحتی حجم کافی برای رفع نیاز قهوه روزانه شما را تولید کنند. به هیچ وجه نمی توانند با دستگاه های صنعتی که روزانه صدها فنجان قهوه دم می کنند مطابقت داشته باشند. در صورتی که سعی کنید از یک دستگاه خانگی برای راه اندازی کافه استفاده کنید. به زودی آماده جایگزینی آن باشید.

تعمیر و نگهداری مورد نیاز است

مانند هر وسیله ای، عمر هر وسیله ای به کیفیت نگهداری آن بستگی دارد. با هر وسیله خانگی، ما در آشپزخانه خانه خود مراقبت بیشتری می کنیم تا گوشه و کنار همه لوازم و ظروف خود را تمیز کنیم و همچنین به آرامی و به طور کامل با تجهیزات خود کار می کنیم.

اسپرسو ساز صنعتی که برای مصارف سنگین ساخته شده‌اند، به‌ طور پیش‌ فرض متفاوت رفتار می‌شوند. در یک آشپزخانه صنعتی، همراه با سایر تجهیزات، مبلمان ، انتظار ملایمت کارکنان با دستگاه اسپرسوساز خانگی شما غیرمنطقی است.

حرف آخر

این است که برای هر چیزی جایی وجود دارد و هر چیزی جای خود را دارد. دستگاه های اسپرسوساز خانگی مخصوص محیط های خانگی هستند و باید از آنها در خانه استفاده کنید. ماشین های صنعتی یا اداری به طور کلی نقش متفاوتی دارند و از این رو ساختارهای متفاوتی دارند. بنابراین لزومی ندارد برای مصارف خانگی هزینه های سنگین اسپرسوساز های صنعتی و پرداخت کنید.

برای خرید اسپرسوساز با قیمت مناسب کلیک کنید.

مطالب مرتبط

منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید