کپسول قهوه چیست

1
590

از به روزترین ابداعات سرو قهوه ، تولید کپسول های قهوه است و ابداع کننده ی این محصول شرکت نسپرسو می باشد. این کپسول ها محفظه هایی چند لایه هستند که در بالای آن ها غشای پلاستیکی و بسیار محکمی قرار دارد و زیر آن لایه‌ای مشبکی است که روزنه‌ های نسبتا درشتی برای گذر آب دارد . قهوه پس از ترکیب با آب از این روزنه ‌ها عبور کرده و به فنجان وارد می ‌شود و قهوه ی آماده سرو را به ما ارائه می دهد.

طرز استفاده از کپسول قهوه

هر کپسول حدودا  5 تا 7  گرم پودر قهوه درونش وجود دارد و هر کدام از این کپسول ها را فقط می توان با دستگاه های مخصوص به خودشان  استفاده کرد. برای این کار شما  کپسول ها را در جایگاهی که برای آن ها تعبیه شده است بگذارید و بعد با فشردن یک دکمه و در مدت زمان کوتاهی یک فنجان قهوه خوب تحویل بگیرید.

کافیست زمانی که آب به دمای مناسب رسید اهرم دستگاه را فشار دهید. در این حالت کپسول توسط اهرم سوراخ شده و آب وارد آن می شود. در پایه نگهدارنده این کپسول ها مربع هایی وجود دارد. که باعث شکستن فویل کپسول شده. و قهوه عصاره گیری از طریق سوراخ ها خارج می شود. و از طریق نازل دستگاه به درون فنجان شما می ریزد.

موارد لازم برای استفاده از کپسول قهوه بدون دستگاه

با استفاده از این محصول شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن یک قهوه ی خوش طعم در حد یک باریستا کار تهیه کنید اما برای استفاده از آن ها بدون دستگاه ، شما به :

  • یک کپسول قهوه   (از هر برندی)
  • یک ظرف ، فنجان یا لیوان مناسب برای مایکروویو.
  •  مایکروویو
  • و در آخر آب ، به همان مقدار آبی که معمولاً در قهوه های خود استفاده می کنید نیاز دارید.

طرز استفاده از کپسول قهوه بدون دستگاه

  1. بالای کپسول را بشکنید: ترجیحاً با یک قیچی یا چاقو.
  2. درب کپسول را بردارید و قهوه را در آب بریزید : به یاد داشته باشید که کپسول ها از قبل با دوز اندازه گیری شده و آماده ارائه می شوند ، بنابراین چیزی را هدر ندهید.
  3. تمام قهوه ها را درون لیوان یا فنجان خود بریزید.
  4. آب گرم را روی قهوه آسیاب شده بریزید و خوب هم بزنید تا تمام قهوه در آب حل شود.
  5. ظرف خود را یه مدت 30 تا 60 ثانیه در مایکروویو قرار داده.
  6. حالا قهوه ی شما آماده و می توانید از آن لذت ببرید.

دلیل استفاده از کپسول های قهوه

1- تهیه ی قهوه بسیار آسان

برای لذت بردن از یک قهوه برجسته تنها به کپسول قهوه و دستگاه سازگار با آن نیاز دارید. شما دیگر نیازی به هیچ دوزی برای مشخص کردن ، میزان آب مشخص ، اندازه گیری پودر قهوه که بخواهید نگران آن باشید و هیچ تایمری احتیاج نخواهید داشت.

با استفاده از کپسول ، کل فرآیند می تواند زیر یک دقیقه طول بکشد. دستگاه ها چند ثانیه برای گرم شدن نیاز دارند ، شما به راحتی مخزن آب آن ها را پر می کنید ، کپسول را درونشان قرار می دهید و یک دکمه را فشار می دهید.

2- حفظ عطر و طعم قهوه

همه ی ما میدانیم که قهوه آسیاب شده به دلیل اکسید شدن به سرعت طعم و رایحه خود را از داده. و در نتیجه یک فنجان قهوه ی کهنه به ما ارائه می دهد اما این کپسول ها مشکل را بر طرف کرده اند.

اما چگونه

آن ها ساختار محکم و چند لایه ای از جنس پلاستیک و آلومینیوم دارند و به این شکل مانع  نفوذ رطوبت و اکسیژن به داخل محفظه ی خود می شوند و همین امر باعث حفظ عطر و طعم و تازگی قهوه ی داخل آن می شود

ناگفته نماند که یکی دیگر از عوامل کیفیت این قهوه ها نحوه ی دم کردن آنهاست

استفاده از آب با کیفیت ، تمیز کردن منظم دستگاه و دمای صحیح دستگاه ، همه ی این موارد به شما کمک می کند که قهوه ای خوش طعم تر را درست کنید .

مطالب مرتبط

منبع

یک دیدگاه

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید