شربت (سیروپ) گرانادین و طرز تهیه آن در خانه

0
800

سیروپ گرانادین یک شربت قرمز روشن و فوق العاده شیرین است و به طور سنتی از انار تهیه می شود. رنگ قرمز زیبای این شربت باعث می شود که کوکتل ها ، ماکت ها ، نوشابه های گازدار و اسموتی ها خوشمزه و فریبنده تر به نظر بیایند. شربت گرانادین مورد علاقه بسیاری از متصدی های بار است و ماده اصلی بسیاری از نوشیدنی ها می باشد. شما می توانید از دستورالعملی که برای ساختن گرنادین خانگی در زیر آمده استفاده کرده و چندین بطری سیروپ خانگی برای خانواده خود تهیه کنید.

طرز تهیه سیروپ گرانادین

به طور کلاسیک ، گرنادین به سادگی تهیه می شود کافیست  آب انار را با شکر مخلوط کرده و آن ها را  تا زمانی که به شربت تبدیل شود با هم بجوشانید. ممکن است با خود فکر کنید که چرا باید وقت خود را به تهیه سیروپ گرانادین اختصاص دهید؟

باید بدانید که شما با آماده کردن این سیروپ در خانه می توانید شیرین یا ترش بودن آن را کنترل کنید و در نهایت به چیزی برسید که بسیار لذیذ است . این دستورالعمل ساده و سریع است ، تهیه آن زمان کمی را از شما می گیرد و در مقایسه با دستورالعمل های دیگر آسان تر آماده می شود.

مواد مورد نیاز

 • 1/4 فنجان شکر
 • 1 فنجان 100٪ آب انار
 • 1/2 لیمو (اختیاری)

تجهیزات

 • ماهی تابه یا تابه کوچک
 • قیف
 • بطری برای نگهداری

دستورالعمل 

در یک تابه شکر و آب را با هم ترکیب کنید. روی حرارت متوسط ​​روی اجاق گاز قرار دهید. هم بزنید تا زمانی که شکر کاملا حل شود. اجازه دهید که مواد مخلوط شده با هم بجوشد و بعد به مدت 5 دقیقه شعله را کم کرده و صبر کنید که مواد کمی غلیظ شود. سپس آبلیمو را به بقیه مواد اضافه کنید تا طعم ترش مورد نیاز در آن ایجاد شود.

تابه را از روی حرارت برداشته و اجازه دهید تا مخلوط خنک شود. حال یک قیف را در یک بطری تمیز قرار دهید و شربت را در آن بریزید شما می توانید تا یک ماه این محصول را در یخچال نگهداری کنید. اما دلیل استفاده از ماهی تابه چیست و چرا باید از آن استفاده کیم ؟دلیل آن فقط یک چیز می تواند باشد تابه به تبخیر شدن سریع آب کمک کند. یادتان باشد که مواد را زیاد با هم نجوشانید زیرا جوشاندن زیاد باعث می شود سیروپ شما شروع به بلور زدن کند.

موارد استفاده از سیروپ گرانادین

آیس تی گرانادین

مواد مورد نیاز

 • 30 میلی لیتر شربت گرنادین
 • 90 میلی لیتر چای سیاه یخ زده
 • 120 میلی لیتر آبلیمو
 • ظرفیت: 360 میلی لیتر

دستورالعمل

 1. مواد را در یک شیکر پر از مکعب یخ ترکیب کنید.
 2. آن را به شدت تکان دهید.
 3. سپس مواد داخل شیکر را داخل لیوان بریزید.
 4. آیس تی شما آماده است می توانید ان را نوش جان کنید.

ماکتل تمشک گرانادین

مواد مورد نیاز

 • 10 میلی لیتر شربت گرانادین
 • تمشک  15 میلی لیتر
 • 2 کامکوات
 • گیاه زنجبیل

دستورالعمل 

 1. میوه (ها) / ادویه (ها) / گیاهان (گیاهان) را در لیوان ریخته و با طعم دهنده مونین مخلوط کنید.
 2. لیوان را با یخ خرد شده پر کنید.
 3. حال مواد باقی مانده را به آن اضافه کنید.
 4. تمام مواد را با هم، هم بزنید. نوشیدنی شما آماده است می توانید آن را سرو کنید.

سیروپ گرانادین مونین

خرید سیروپ گرانادین مونین و استفاده از آن در نوشیدنی ها باعث می شود که کوکتل ها ، ماکتل ها ، نوشابه های گازدار و اسموتی ها خوشمزه و فریبنده تر به نظر بیایند. این مایع خوش طعم فاقد هرگونه مواد مصنوعی است ، و این گزینه ای عالی برای درست کردن نوشیدنی های خاص در جشن تولد بچه ها ، اجتماعات خانوادگی و جشن ها است. سیروپ گرانادین مونین آلرژی زا نیست ، بدون گلوتن و بدون رنگ مصنوعی است و عطر و طعم مصنوعی ندارد. همچنین این سیروپ فاقد مواد شیرین کننده مصنوعی می باشد.

سیروپ گرانادین فو

سیروپ گرانادین فو طعم و مزه ی خود را از انار به ارمغان گرفته است این سیروپ فوق العاده خوش طعم و فاقد شیرین کننده مصنوعی می باشد . همچنین بهتر است بدانید این سیروپ به دلیل کمبود انار در برخی از کشورها به این شکل ساخته شده و برای بسیاری از مردم جذابیت زیادی دارد. بنابراین شما با خرید سیروپ گراناداین فو می توانید از آن ها در کوکتل ها، اسموتی ها و پودینگ های موجود در کافه یا رستوران خود و یا در مصارف خانگی  استفاده کنید.

مطالب مرتبط

منبع

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید