6 نکته ویژه جهت خرید پسته خوب و با کیفیت

0
753
 1. بررسی ظاهر پسته

یکی از نکات مهم در مورد تشخیص و خرید پسته خوب ، ظاهر آن است. شما با نگاه به ظاهر پسته میتوانید تا حدی به کیفیت آن پی ببرید. رنگ پوست پسته نباید تیره و کدر باشد .همچنین پسته باید عاری از هرگونه سوراخ و کرم خوردگی باشد.

 1. تشخیص استفاده نشدن از رنگ غیر طبیعی

افرادی که علاقه مند به مصرف پسته شور هستند، دوست ندارند که در فرآیند طعم دار کردن پسته، از رنگ های غیر طبیعی استفاده شود. فروشندگان پسته برای آنکه محصول خود از ظاهر زیبا و جذاب تری برخوردار باشد، اقدام به رنگ آمیزی پسته با رنگ های خوراکی غیر طبیعی میکنند که این اقدام، یک کار غیرقانونی محسوب میشود. همچنین برخی افراد برای آنکه عیب ها و ایرادات محصولات خود را بپوشانند، پسته را طعم دار کرده و از رنگ غیر طبیعی استفاده میکنند.

حال برای آنکه تشخیص دهیم پسته طعم داری که قصد خرید آن را داریم، حاوی مواد افزودنی و رنگ غیر طبیعی میباشد یا خیر، کافی است چند پسته را برداشته و در بین مشت خود فشار دهیم. اگر پس از مدت کوتاهی دست ما آغشته به رنگ شد، پسته رنگ شده است و در غیر این صورت، رنگ پسته طبیعی است. روش دیگر برای شناسایی رنگ غیر مجاز پسته این است که تعدادی پسته را بر روی یک دستمال کمی مرطوب گذاشته و آن را بر روی دستمال بمالید. در صورت رنگی شدن دستمال، پسته دارای رنگ غیر طبیعی است.

 1. تشخیص پسته آب خندان

همانطور که توضیح داده شد، پسته آب خندان نمیتواند پسته با کیفیتی باشد و برخی به دلیل خندان بودن آن، سعی در فروش آن با قیمت های گزاف دارند. برای آنکه تشخیص دهید پسته به طور طبیعی خندان بوده است یا اینکه به صورت غیر طبیعی خندان شده است، کافی است پسته را در کنار گوش خود تکان دهید. اگر صدای تلق تلق شنیدید، مطمئن باشید که پسته به صورت آب خندان به این ظاهر در آمده است.

برخی دیگر از افراد سودجو برای پوشاندن این عیب، در هنگام طعم دار کردن پسته، از نشاسته استفاده میکنند تا مغز به پوست آن بچسبد و این صدا شنیده نشود. شما در این مواقع کافی است سعی کنید تا دو دهانه پوست پسته را به هم نزدیک نمایید. اگر این دو دهانه به یکدیگر نرسیدند، پسته به صورت طبیعی خندان بوده است ولی اگر به یکدیگر برسند، از روش آب خندان برای خندان کردن آن استفاده شده است.

این کار را برای هر نوع پسته ای میتوانید امتحان کنید. وقتی پسته به صورت بسته باشد، مسلما مغز های ریزتری دارند و فقط با آب خندان کردن آن، دهانه پسته باز میشود. در این صورت باز شدن دهانه به دلیل مغز پسته نیست و شما با نزدیک کردن دو دهانه به یکدیگر، میتوانید اطمینان حاصل نمایید که پسته آب خندان است یا خیر.

 1. تشخیص پسته قرصی

برای آنکه تشخیص دهیم در نگهداری پسته از قرص استفاده شده است یا خیر، ابتدا میتوانیم پسته را بو کنیم؛ زیرا معمولا پس از گذشت مدتی، پسته بوی قرص را به خود میگیرد و بدین شکل میتوان تشخیص داد که نگهداری پسته با قرص صورت گرفته است. همانطور که گفته شد، قرص ها را بین روزنامه میگذارند و داخل کیسه های پلاستیکی قرار میدهند. اگر در بین پسته ها یا اطراف آن، کیسه های پلاستیکی مشاهده نمودید، احتمالا از قرص برای نگهداری پسته استفاده شده است. در غیر اینصورت میتوانید اطمینان داشته باشید که از این لحاظ مشکلی وجود ندارد.

 1. پسته بسته بندی شده خریداری کنید

همانطور که میدانید، پسته های فله ای میتوانند به صورت مخلوط شده باشند و به دلیل شباهت بسیار پسته ها با یکدیگر، احتمالا یک فرد کم تجربه نمیتواند تفاوت پسته ها را بفهمد. به همین دلیل به اینجور افراد توصیه میشود از خرید پسته به صورت فله ای خودداری نمایند. پسته های بسته بندی شده شاید به دلیل بسته بندی خود کمی گرانتر باشند، اما میتوان اطمینان داشت که کیفیت بسیار بالایی دارند و دارای پروانه بهداشت میباشند.

 1. خرید از فروشگاه های مطمئن و پرفروش

خرید از فروشگاه های مطمئن میتواند به چند دلیل اهمیت داشته باشد. یکی آنکه این فروشگاه ها مشتریان بسیاری دارند و احتمالا محصولات آنان از جمله پسته، کیفیت بالایی دارد که افراد زیادی ترجیح میدهند خرید خود را از این فروشگاه انجام دهند. دلیل دوم این است که پسته این فروشگاه ها به دلیل حجم بالای فروش خود، زودتر به پایان میرسد و همواره پسته تازه در اختیار شما قرار میگیرد. خرید از فروشگاه های مطمئن و پرفروش میتواند برای افرادی که تجربه بالایی در خرید پسته ندارند، گزینه مناسبی باشد.

مشخصات پسته مرغوب

 • پسته تازه رنگ پوست آن سفید متمایل به استخوانی باشد.
 • پسته دارای بو یا طعم نامطلوب نباشد.
 • تمامی پسته ها از نظر ظاهری مانند رنگ و اندازه یکسان باشند.
 • پسته ها دستچین و بدون دانه های بسته باشد.
 • پسته ها عاری از کرم خوردگی و آفات باشد.
 • پسته های شور فاقد رنگ مصنوعی باشد.

پسته درجه یک آیدی آجیل

محصولات آیدی آجیل با توجه به تازگی و کیفیت بالایی که دارند دارای ضمانت کیفیت کالا می باشند ، آیدی آجیل متعهد می شود در صورتی که کیفیت محصول خریداری شده مشکلی داشته باشد بدون هیچ گونه سوالی خسارت شما را پرداخت کند ، آیدی آجیل تمام تلاش خود را می کند تا شما بهترین تجربهع خرید آنلاین آجیل را داشته باشید.

مطالب مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید