Home راهنمای خرید شیکر چیست و چرا به شیکر نیاز دارید؟

شیکر چیست و چرا به شیکر نیاز دارید؟

0

آیا میدانید شیکر چیست  و چرا به شیکر نیاز دارید؟

بدون ابزارهای مناسب ، می توان یک نوشیدنی خوب درست کرد؟* به عنوان مثال ، آماده سازی یک فنجان قهوه تازه بدون کمک قهوه ساز چقدر طول می کشد؟

به طور مشابه ، در مورد تهیه کوکتل ، جایگزینی جز استفاده از بهترین کوکتل شیکر وجود ندارد. فقط یک کوکتل شیکر می تواند همه مواد را به خوبی با هم ترکیب کرده و ترکیبی جادویی ایجاد کند. یک متصدی بار می تواند برای شما یک کوکتل عالی بسازد ، اما حتی یک سرآشپز هم می تواند یک دستور کوکتل به همان اندازه لذیذ سرو کند. این مقاله یک راهنمای خرید سریع است که همه چیز را در مورد کوکتل شیکر  چیست و انواع شیکر را به شما می گوید.

"نمونه‌

تاریخچه کوکتل شیکر چیست؟

آیا می دانید اولین کوکتل ها کی و چه زمانی ساخته شدند؟

کلمه “کوکتل” برای اولین بار در ایالات متحده در 28 آوریل 1803 استفاده شد. همچنین اشاره دیگری به کلمه “کوکتل” وجود دارد که به 20 مارس 1798 برمی گردد. بگذارید به گذشته برگردیم ، به عنوان مثال ، تا 7000 سال قبل از میلاد ، جایی که اولین کوکتل شیشه ای ساخته شد. اولین شیکر یک ظرف بسته بود که برای ایجاد ترکیبی از نوشیدنی ها تکان داده شد. بعدها ، مصری ها ادویه جات را با الکل خود مخلوط کردند و علم “میکسولوژی” را به وجود آوردند.

برای خرید انواع اسپرسوساز با قیمت مناسب کلیک کنید.

انواع کوکتل شیکر چیست؟

حالا که با موضوع شیکر چیست آشنا شدید بهتر است با انواع مختلف شیکر اشنا شویم . از انواع مختلف کوکتل شیکرهای موجود در بازار امروزه ، تنها سه نوع شیکر وجود دارد که باید در مورد آنها بدانید. بقیه همه از نظر شکل ، ابعاد ، مواد استفاده شده و طراحی با یکدیگر تفاوت دارند.

 شیکر کوبلر چیست؟

برای اینکه بفهید کوبلر شیکر چیست بهتر است بدانید که  که این دستگاه از سه قسمت مختلف شامل یک لیوان فلزی ، یک صافی داخلی و یک درپوش فلزی تشکیل شده است. درپوش کوچکتر از لیوان است و صافی را محکم می پوشاند. در مجموع ، کلاهک دو هدف دارد. یکی ، به عنوان یک درپوش عمل می کند و از ریختن آن جلوگیری می کند. در حالی که دیگری این است که می توانید از کلاه به عنوان یک وسیله اندازه گیری برای اندازه گیری حجم دقیق  نوشیدنی برای کوکتل خود استفاده کنید.

برای خرید انواع اکسسوری اسپرسوساز با قیمت مناسب کلیک کنید.

طرز استفاده از شیکر کوبلر چگونه است؟

برای تهیه کوکتل با استفاده از شیکر  کوبلر ، ابتدا باید هر  مایعی را اندازه گیری کرده و آن را درون ظرف بریزید. روی آن را یخ بریزید و خوب تکان دهید. پس از اتمام کار ، درپوش را بردارید ، نوشیدنی مخلوط را در یک لیوان کوکتل خوب صاف کنید و سرو کنید. .

 شیکر بوستون چیست؟

برای اینکه بدانیم طراحی این نوع شیکر چیست؟ بهتر است اینطور گفت که:

این شیکر ساده و فقط از دو قطعه تشکیل شده است. یک لیوان فلزی و یک شیشه مخلوط که اندازه آن کوچکتر است. شیشه  آن مخلوط معمولاً از شیشه یا پلاستیک ساخته می شود. در  شیکربوستون هیچ صافی داخلی وجود ندارد و به همین دلیل برای صاف کردن نوشیدنی باید یک هاوتورن یا صافی  اضافی خریداری کنید.

 

طرز استفاده از شیکر بوستون به چه صورت است؟

فقط با دو قسمت ، مخلوط کردن در بوستون شاکر آسان است.

  1.  تنها کاری که باید انجام دهید این است که مواد را یکی یکی به شیشه مخلوط کن اضافه کنید.
  2. سپس مقدار مورد نظر یخ را اضافه کنید.
  3. شیکر را ببندید و مطمئن شوید که به درستی بسته شده است.
  4. آن را تکان دهید و پس از اتمام کار ، دو قطعه را از هم جدا کنید.
  5. از فیلتر برای ریختن نوشیدنی خود بر روی لیوان استفاده کنید.
  6. موهیتو شما آماده و سرو به صورت سرد است!

کوکتل شیکر فرانسوی

شیکر فرانسوی که به Retro Shaker نیز معروف است. از نظر طراحی شبیه به شیکر بوستون است. همچنین یک شیکر دو تکه با درپوش فلزی و کاسه فلزی بزرگتر است. همچنین فاقد صافی داخلی است و بنابراین شما باید علاوه بر شیکر یک صافی جولپ یا هاتورن نیز تهیه کنید تا بتوانید نوشیدنی را بدون ریختن سرو کنید.

چطور  از شیکر فرانسوری استفاده کنیم؟

  1. درست مانند شیکر بوستون ، باید مواد و یخ را داخل ظرف بریزید.
  2. پس از بستن  درب آن ، آن را خوب تکان دهید.
  3. پس از اتمام کار ، می توانید کوکتل را با استفاده از صافی بریزید.

شیکرهای فرانسوی به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند ، اما هنوز هم بسیار پرطرفدارند.

چگونه می توان از نشت کوکتل شیکر جلوگیری کرد؟

هرچه تعداد قطعات در یک کوکتل شیکر بیشتر باشد ، احتمال نشتی آن بیشتر است. بنابراین ، بهترین گزینه شیکر چیست ؟ برای داشتن یک کوکتل بدون نشت این است که به سراغ یک شیکر بوستون بروید. با این حال ، تا زمانی که مطمئن شوید شیشه و درب دارای یک محکم محکم در اطراف آن است ، می توانید از نشتی در یک شیکر کوبلر جلوگیری کنید. برای این کار ، میکسر را در سمت راست خود نگه دارید تا مایعات داخل شیشه باشند و روی درپوش بالایی قرار نگیرند.

حرف آخر

خرید کوکتل شیکر ممکن است گیج کننده باشد. شما باید پول خود را در چیزی که از کیفیت عالی برخوردار است ، سرمایه گذاری کنید. خرید کوکتل شیکر فراتر از ظاهر و جذابیت است. درواقع شما باید در خرید شیکر دقت کنید که بعدا پشیمان نشوید.

برای این منظور ، راهنمای خرید ما به شما کمک می کند تا انتخابی آگاهانه در مورد آنچه باید مدتی در لیست گزینه های پیش رو داشته باشید ، انجام دهید. شما باید بعد از یادگرفتن مفهوم شیکر چیست ، شیکری انتخاب کنید که بهترین بازبینی را داشته باشد و استانداردهای صنعتی را برآورده کند.

مطالب مرتبط

منبع

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

خروج از نسخه موبایل